O naszej księgarni

Nazywamy się Weronika i Karol, jesteśmy architektami i lubimy czytać. Lubimy też, gdy to, co czytamy jest nie tylko ciekawe, poruszające czy inspirujące, ale też ciekawie, poruszająco lub inspirująco wygląda. 

Krótko mówiąc, lubimy książki piękne. No a przynajmniej bardzo ładne :] Takie książki często bardzo trudno jest znaleźć, więc postanowiliśmy, że założymy małą, internetową księgarnię, w której dostępne będą wydawnictwa, które sami chcielibyśmy mieć lub komuś podarować. Jedno miejsce, w którym można będzie trafić na książki z całego świata, także pojedyncze egzemplarze wykonywane przez artystów lub edycje limitowane. Wszystkie wybrane i opisane przez nas, bo każdą książkę, którą tu znajdziecie mamy zamiar przeczytać i sami krótko skomentować lub ocenić. 

Większość dostępnych tu tytułów została napisana w języku angielskim, ale nie ustajemy w poszukiwaniach na rodzimych półkach - ciekawych i pięknie wydanych książek z Polski jest coraz więcej, a my współpracujemy zarówno z wydawnictwami, jak i bezpośrednio z autorami. Dobrybook powstał ponieważ uważamy, że książki mogą być dziełami sztuki i - mimo ofensywy czytników, pdf-ów i różnych elektronicznych wydawnictw - zawsze znajdą się ludzie, którzy będą chcieli stawiać kolejne tomy na swoich analogowych półkach, wracać do nich, pożyczać znajomym i dawać w prezencie z własnoręcznymi dedykacjami. 

Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu książkę dla Siebie, a nasza głowa w tym, żeby dotarła do was szybko, sprawnie i w ładnym opakowaniu.

1 jedno miejsce

DOBRYBOOK to miejsce w którym znajdziecie książki jedyne w swoim rodzaju.

2 dwójka młodych ludzi

DOBRYBOOK to dwójka młodych architektów - Weronika i Karol. We dwójkę poszukujemy dla was niesamowitych książek. Zapraszamy do współpracy artystów, wydawnictwa i autorów książek z całego świata a Wy dzięki temu możecie się cieszyć najlepszymi tytułami na Waszych półkach.

120 unikalnych tytułów z 25 krajów

Mamy dla was 100 unikalnych publikacji ale każdego dnia poszukujemy następnych.

25 wydawnictwa z całego świata

Zapraszamy do współpracy wydawnictwa które podobnie jak my stawiają na jakość i przykładają szczególną uwagę do detali. Współpracujemy również  z artystami i designerami.      

Od niedawna zaczęliśmy także sprowadzać notesy, notatniki, plannery, dzienniki i szkicowniki, czyli najpiękniejsze papiernicze dzieła sztuki z całego świata.

                                                                                                                                                  

Jeśli poszukujecie konkretnej książki lub jakiejś fajnej, dobrze zaprojektowanej z danej dziedziny (architektura, sztuka, design, fotografia, moda itp) a nie wiecie jak ją zdobyć, piszcie do nas na adres hello@dobrybook.pl a my przygotujemy dla Was ofertę kilku publikacji a wybraną książkę dostarczymy pod same drzwi!